Znamy zwycięzców Hubi Cup 2024

Znamy zwycięzców Hubi Cup 2024

.
Znamy zwycięzców Hubi Cup 2024 - Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Super Serii dla najmłodszych tenisistów. Czworo finalistów na zaproszenie Huberta Hurkacza w nagrodę pojedzie do Halle na zawodowy turniej ATP 500, gdzie będą mogli kibicować tenisistom z czołówki światowego tenisa.

 

W turnieju wzięło udział 64 zawodniczek i zawodników, do rywalizacji zgłosiło się 120 chętnych.

 

- Cieszę się, że przyjechaliście na Hubi Cup i jestem z wami myślami. Walczcie jak potraficie i cieszcie się z gry w tenisa. Nie mogę doczekać się wyjazdu do Halle i fajnie, że się tam zobaczę z finalistami. Będziemy mieli tam dobry czas - powiedział do dzieci Hubert Hurkacz, podczas łączenia na żywo na telebimie.

 

Organizatorzy Hubi Cup 2024 przygotowali niespodziankę dla zajmującego obecnie 8. miejsce w rankingu ATP tenisisty. Dzieci odsłoniły ogromny mural namalowany na jednej ze ścian kortów, na których w dzieciństwie trenował Hubi. Na grafice Hurkacz trzyma na nim zwycięski puchar z Halle 2022.

 

- Niesamowicie to wygląda! Wiele piłek odbiłem o tę ścianę, trochę za tę ścianę wyleciało, sporo czasu spędziłem na tych kortach - mówił zaskoczony Hubert Hurkacz.

 

Na muralu umieszczone są też nazwiska zwycięzców pierwszej edycji Hubi Cup 2023. W tym roku dołączą do nich: Sonia Antczak, która zwyciężyła w grze pojedynczej dziewczynek oraz Oskar Wielgus, który wygrał w grze pojedynczej chłopców. W deblu dziewczynek zwyciężyły Sonia Antczak i Karolina Pitry, w deblu chłopców na Maciej Szyca i Julian Zięba.

 

Finalistów Hubi Cup 2024 Hubert Hurkacz zaprosił na zawodowy turniej ATP 500 w Halle. Tak, jak w ubiegłym roku, będą mieli tam okazję zobaczyć jego i innych zawodników z czołówki światowego rankingu podczas turnieju na trawie.

 

Uczestnicy turnieju wzięli udział w artystycznym happeningu i wspólnie ze słynnym malarzem surrealistą Tomaszem Sętowskim namalowali obraz nawiązujący do nurtu realizmu magicznego. Mogli też skonsultować się z Przemkiem Piotrowiczem, trenerem przygotowania fizycznego Huberta Hurkacza oraz Bartoszem Ochmanem, fizjologiem sportu.

 

W ramach społecznej akcji #PijKranówkę wrocławskie MPWiK zapewniło dla uczestników i gości turnieju beczkowóz z wodą z kranu, którą można było napełniać butelki wielokrotnego użytku. Zawodnicy otrzymali w pakietach startowych metalowe butelki firmy Waterdrop z wygrawerowanymi swoimi imionami i nazwiskami. Hubert Hurkacz jest ambasadorem tej marki.

 

Hubi Cup 2024 odbywał się  w dniach 25 - 28 maja 2024 na wrocławskich kortach Spartan przy ulicy Pułtuskiej. Polski Związek Tenisowy przyznał mu rangę Super Serii, najwyżej punktowanego turnieju w kategorii wiekowej Skrzatów, czyli zawodników i zawodniczek do lat 12.