Jak sprawdzić, czy w Twoim organizmie brakuje elektrolitów?

Jak sprawdzić, czy w Twoim organizmie brakuje elektrolitów?

.
Dla lepszego jutra Czytanie Jak sprawdzić, czy w Twoim organizmie brakuje elektrolitów? 3 minut

Bóle głowy, skurcze mięśni, chroniczne zmęczenie, ale także nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie. To nie jedyne objawy braku elektrolitów w Twoim organizmie. Dlaczego są one tak niezbędne dla człowieka? I w jaki sposób mogą nam pomóc nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także podczas przegrzania od słońca, czy problemów jelitowych?

Nawet jeśli nic nie wiesz o elektrolitach, to i tak nie możesz się bez nich obejść. Stanowią one aż 60% naszego ciała!

Są to zjonizowane minerały, które w kontakcie z wodą uzyskują ładunek dodatni lub ujemny. To pozwala im przewodzić impulsy nerwowe, przekazywać reakcje, a przede wszystkim regulować dystrybucję wody na zewnątrz i wewnątrz komórek. Można zatem powiedzieć, że to właśnie elektrolity utrzymują nasze komórki doskonale nawodnione.

 

Jakie elektrolity znajdziesz w naszych napojach Microlyte?

Sód
  • Utrzymuje równowagę płynów ustrojowych (homeostaza)
  • Reguluje ciśnienie krwi
  • Utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie mięśni i serca
Potas
  • Utrzymuje równowagę wodno-elektrolitową w organizmie
Magnez
  • Bierze udział w procesie podziału komórek i utrzymaniu prawidłowego stanu zębów i kości.
Wapń
  • Zapewnia wytrzymałość kości i zębów
Chlorek
  • Utrzymuje równowagę kwasową, przekazuje impulsy nerwowe i reguluje przepływ płynów.

 

Co się dzieje, gdy mamy niedobór elektrolitów?

Brak elektrolitów może powodować chroniczne zmęczenie, bóle głowy, słabe trawienie lub zaparcia, mrowienie w kończynach, częste uczucie pragnienia, nieregularne bicie serca, a także pozorny przyrost masy ciała z powodu zatrzymywania wody.

Z drugiej strony, zgodnie z najnowszymi badaniami, elektrolity mogą pomóc w bólach głowy, poprawić sen, promować pracę serca, a nawet pozytywnie działać na spadek nastroju.

 

Kiedy suplementować elektrolity?

 

Podczas uprawiania sportu

Elektrolity są najczęściej tracone z organizmu poprzez nadmierne pocenie się. Nic więc dziwnego, że są one absolutnie niezbędne dla sportowców i powinieneś zadbać o ich uzupełnienie po każdym wysiłku fizycznym.

 

 

Spraw sobie odpowiednie nawodnienie z naszymi Uniwersalnymi Butelkami Termicznymi. Utrzymają one temperaturę Twojego napoju niezależnie od pogody.

 

Latem

Upał i nadmierne pocenie się to duże obciążenie dla organizmu. Zamiast słodzonych napojów sięgnij po Microlyte BERRY, który dostarczy Ci minerałów i witamin bez obciążania organizmu zbędnymi cukrami.

 

Podczas przegrzania

Nie możemy mieć dość słońca, zwłaszcza po zimie. Jeśli jednak opalasz się zbyt długo, to nie ma nic lepszego niż nawodnienie organizmu i dostarczenie komórkom niezbędnych jonów. Ciało może dzięki temu szybciej się regenerować i zwalczać nawet bóle głowy.

 

Podczas grypy jelitowej

Zbliżające się wakacje niosą ze sobą nie tylko przygody, ale i problemy jelitowe. Po wymiotach lub biegunce zaleca się stosowanie elektrolitów w celu uzupełnienia utraconych minerałów. Ponadto witaminy zawarte w naszym asortymencie Microlyte zapewniają, że organizm może lepiej zwalczać infekcje.

 

Zestaw Próbny Microlyte jest dosłownie napakowany witaminami! Zawiera witaminy A, B1, B3, B5, B6, B7, B12, C i E.

 

Po imprezie

Alkohol silnie odwadnia organizm, więc nie zapominaj o elektrolitach nawet podczas małych imprez. Dobrym pomysłem jest wypicie orzeźwiającego napoju na noc przed pójściem spać, aby upewnić się, że złagodzisz suchość w ustach i ból głowy.

Odpowiednie nawodnienie po prostu pomaga!

Czytaj dalej