Picie w czasie sportu

Picie w czasie sportu

.
Król imprez Czytanie Picie w czasie sportu 2 minut Następny Imprezę czas zacząć!

Wiemy już, że podczas normalnego funkcjonowania powinniśmy pić co najmniej 2 litry wody, ale czy to wystarczy, gdy uprawiamy sport i bardziej obciążamy ciało i organism?


Kiedy nie zadbasz o odpowiednie nawodnienie podczas wzmożonego wysiłku, nie tylko zmniejsza się Twoja wydajność, ale może to również spowodować krytyczny stan dla organizmu, dlatego też należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów podczas uprawiania sportu. Najlepiej nawadniaj się już przed ćwiczeniami, a w trakcie stopniowo uzupełniaj płyny w ilości 100-200 ml.

Napoje bogate w witaminy i minerały to najlepszy sposób na nawodnienie podczas uprawiania sportu. Zawierają one mniej rozpuszczonych cząsteczek niż krew i ciało może szybko wchłonąć z nich wodę. Mogą one zrekompensować utratę płynów i składników mineralnych, a także pokryć zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze.


Napoje bogate w elektrolity i witaminy, takie jak Microlyte, pomagają w nawodnieniu podczas ćwiczeń i regeneracji po nich. Jeśli jednak musisz uzupełnić energię przed ćwiczeniami, idealny będzie napój z naturalną kofeiną lub guaraną. Te składniki zapewnią Ci energię, której potrzebujesz, niezależnie od tego, czy chodzi o trening, pieszą wycieczkę czy po prostu zmęczenie w ciągu dnia.

Jak Ty nawadniasz się podczas wzmożonego wysiłku i czego używasz, żeby dodać sobie energii przed nim?