Krok po kroku do lepszego siebie!

Krok po kroku do lepszego siebie!

.

Podczas przerwy świątecznej zbyt rzadko myślimy o sobie i swoim zdrowiu. To nie przypadek, że wiele osób czuje się wyczerpanych i osłabionych po świętach. Zanim zanurzymy się w noworocznych postanowieniach, zacznijmy od prostego kroku: zaparz sobie filiżankę gorącej herbaty i odpocznij.

Gdy temperatura spada, powietrze na zewnątrz i w ogrzewanych pomieszczeniach jest bardziej suche, więc nasze ciała zużywają znacznie więcej wody podczas oddychania niż w gorące letnie dni o wysokiej wilgotności. Obfite świąteczne posiłki również odwadniają organizm, a słodzone i alkoholowe napoje dodatkowo utrudniają trawienie. Ponadto zimowe choroby prawie zawsze wpływają na drogi oddechowe i powodują zwiększoną produkcję śluzu.

Rezultatem jest często odwodnienie, któremu towarzyszy gwałtowne pogorszenie samopoczucia, utrata energii i przedłużające się ataki grypy. Uzupełnianie płynów jest niezbędna do prawidłowej regulacji termicznej, transportu składników odżywczych i tlenu oraz eliminacji toksyn. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu możemy w ciągu kilku dni poprawić nasze trawienie i stan skóry, poczuć dodatkową energię, a nawet powstrzymać zimowy przyrost masy ciała. Aby pomóc nam szybko zregenerować się po świętach, zacznijmy od prostego pierwszego kroku, jakim jest regularne spożywanie płynów. Pij jak najwięcej czystej wody w ciągu dnia i unikaj słodkich i alkoholowych napojów, które wysysają energię z organizmu podczas trawienia.

Dla tych, którzy mają trudności z piciem wystarczającej ilości wody, nowy napój Microtea FRUIT FUSION jest idealną alternatywą. Zacznijmy zmieniać swoje ciało na lepsze, powoli, ale pewnie.