Mała kostka, bez cukru

Mała kostka, bez cukru

Wiesz, ile wody dziennie potrzebuje Twój organizm? Obliczenie tego nie jest trudne - przyjmuje się, że na każdych 15 kilogramów wagi przypada 0,5 litra dziennego zapotrzebowania na wodę. W efekcie człowiek ważący 80 kg powinien wypić dziennie 2,5 litra wody, jednak jest to ilość wyliczona bez uwzględnienia aktywności sportowej czy wysokich temperatur panujących na zewnątrz. 

Nie każdy przepada jednak za smakiem czystej wody. Dobrym sposobem na wzbogacenie jej smaku jest wrzucenie do niej owoców lub ziół. Alternatywą może być też waterdrop® - mała kostka, bez cukru. Niektórych owoców czy ziół nie dostaniemy o każdej porze roku, a dzięki naszym kostkom, możesz wybierać spośród różnych smaków, np. żeń-szenia, aceroli, baobabu, mniszka lekarskiego czy limetki przez cały rok. Kostka waterdrop® wzbogaci o prawdziwe owoce i cenne witaminy ten najcenniejszy napój - czystą wodę. W kostkach nie znajdziesz sztucznych barwników, konserwantów oraz wspomnianego wcześniej cukru.

Spożywając słodzone napoje i syropy dostarczamy do organizmu dawki cukru, które kilkukrotnie przekraczają dzienne normy spożycia. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej uzależniających produktów w naszych domach, gdzie uzależnienie często rozwija się już od najmłodszych lat. Wiesz, że cytrynowa woda smakowa, którą możesz znaleźć w sklepie w butelce PET 1,5L, zawiera około 14 kostek cukru! Jest to ogromny problem. Nadmiar cukru w diecie prowadzi nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również może wywoływać choroby przewlekłe takie, jak cukrzyca i nowotwory. Statystyki NFZ wskazują, że 1400 zgonów rocznie w Polsce jest efektem spożywania napojów słodzonych cukrem.

Obecnie odchodzi się od kupowania słodzonych napojów w plastikowych opakowaniach. Cały czas poszukiwane są kolejne alternatywy dla nich, aby pić zdrowo i w zrównoważony sposób. Wybierane przez nas napoje mają wpływ nie tylko na nawodnienie organizmu, ale także na wchłanialność antyoksydantów i witamin. Wybierając kostki waterdrop®, możesz liczyć na ekologiczną alternatywę dla słodzonych napojów w plastikowych butelkach.